
Pranešimai
Paskaita
Kaip sugrįžti į geros savijautos ir optimalaus veikimo zoną?
Trukmė - 90 min.
Auditorija - visi darbuotojai.
Formatas - nuotolinė arba gyvai.
Paskaitą sudaro teorija ir laikas praktikoms.
Neuromokslininkas Dr. S. Porges, teigia, kad nors visi jaučiame, jog turime potencialą, ne visada jį visiškai realizuojame. Pakeliui į tikslą žmones dažnai apleidžia jų gyvybinė energija, ji tarsi užsirakina ir tampa mums neprieinama. Išgyvename nerimą, lėtinį nuovargį, apatiją, nejaučiame motyvacijos, džiaugsmo, nesimėgaujame gyvenimu, negebame palaikyti artimų ryšių su artimaisiais.
Remiantis Polyvagal teorija, raktas į energijos išlaisvinimą slypi nervų sistemos gebėjime pastebėti, atpažinti ir įsisavinti psichologinio saugumo signalus kūne ir aplinkoje. Šis fiziologinis kūno gebėjimas balansuoja mūsų nervų sistemą, grąžina gyvybingumą, skatina vidaus organų sveikimą ir gerina bendrą savijautą. Nervų sistemos balanso dėka žmogui grįžta smalsumas, žaismingumas, kūrybiškumas, mažėja nerimas ir nuovargis, gerėja santykių kokybė. Mokėdami suprasti savo fiziologinius procesus galime geriau prie jų prisitaikyti, sąmoningai save pervesdami į optimalaus veikimo ir geros savijautos zoną. Šioje paskaitoje kalbėsimės apie:
-
Nervų sistema – psichologinio saugumo radaras.
-
Psichologinis saugumas – geros savijautos ir optimalaus veikimo esminė prielaida.
-
Saugumo deficito sąlygoti elgsenos modeliai. Kaip juos atpažinti?
-
Kaip galime didinti savo emocinį atsparumą ir stiprinti savo gerą savijautą trumpų, bet efektyvių kūno praktikų, pagrįstų neuromokslu, pagalba.
Esant poreikiui, galimi mokymai – 0.5 dienos, 1 dienos, tęstinė 5-8 savaičių programa.>>>>>
Paskaita
Kaip kurti psichologinį saugumą komandoje?
Trukmė - 90 min.
Auditorija - tik vadovai.
Formatas - nuotolinė arba gyvai.
Paskaitą sudaro teorija ir laikas praktikoms.
Psichologinio saugumo tema organizacijose dažniausiai puoselėjama ir darbuotojų gerovės kontekste, ir kaip mobingo prevencija. Tačiau vis daugiau mokslininkų ir verslo praktikų teigia, kad psichologinis saugumas yra svarbus ne tik mūsų motyvacijai ir savijautai, tačiau aktualus dar ir tuo, kad jis ženkliai pagerina komandų efektyvumą, kuria prielaidas inovacijoms organizacijose, padeda organizacijoms augti ir klestėti. Psichologinio saugumo kūrime bene didžiausias vaidmuo tenka komandos vadovui. Paskaitos metu kalbėsimės apie vadovo rolės įtaką komandos mikroklimatui, aiškinsimės, kokios vadovo praktikos padeda kurti psichologinį saugumą komandoje. Pranešimą sudaro teorinė ir praktinė - patyriminė dalis.
-
Google patirtis, ieškant sėkmingų komandų recepto. Psichologinio saugumo svarba.
-
Psichologinio saugumo samprata bei dažniausiai sutinkami įsitikinimai ir mitai.
-
Lyderio rolė ir 4 svarbiausios lyderio praktikos psichologiniam komandos saugumui užtikrinti.
Paskaitos turinys sudarytas remiantis Amy C. Edmondson metodika – „Fearless organizations“, „Fearless Scan“. Amy C. Edmondson yra Harvardo universiteto lyderystės ir vadybos mokslų profesorė, lektorė, įeinanti į garsiausių pasaulio mąstytojų sąrašą, itin vertinama verslo pasaulyje dėl jos tyrimų ir indėlio į psichologinio saugumo kūrimą organizacijose.
Susijusios galimos papildomos paslaugos:
Paskaita
Nepatogūs jausmai darbe, kaip ištverti?
Trukmė - 90 min.
Auditorija - visi darbuotojai.
Formatas - nuotolinė arba gyvai.
Paskaitą sudaro teorija ir laikas praktikoms.
Šiuo pranešimu dalyviai kviečiami lavinti savo emocinį atsparumą ir į stresą pažvelgti kaip į nepatogius, nemalonius jausmus keliančias situacijas tiek tarp pačių darbuotojų, tiek santykiuose su klientais ir partneriais. Emocinio atsparumo kompetencijos apima gebėjimą atskirti mintis nuo jausmų (ir tai nėra taip paprasta, kaip daugeliui pasirodo pirmą akimirką), įvardinti savo jausmus ir mokėti juos harmoningai išreikšti, sugebėti aiškiai įvardinti neigiamas vidines nuostatas apie save ir kitus, palaikyti konstruktyvų dialogą konfliktinėse situacijose. Emocijoms atsparus žmogus daug lengviau gali oponuoti diskusijose ir judėti tikslo link, neįsiveldamas į kito žmogaus būsenas ir nesąmoningas provokacijas.
Šiame pranešime aptarsime:
-
Pažintis su jausmais ir emocijomis - kokios yra bazinės emocijos, kaip jos kyla, kokia jų paskirtis?
-
Kur dingsta neišjausti jausmai? Įtaka sveikatai, psichosomatikai ir lėtiniam nuovargiui bei perdegimui.
-
Jausmų pergyvenimo ir raiškos būdai. Kodėl „mindfulness“ ir kitos įtampos paleidimo praktikos ne visada padeda?
-
Kaip neperimti kito žmogaus būsenų ir grįžti į save?
-
Kiek ir kaip kalbėtis apie jausmus darbinėse situacijose? Dažniausiai kylantys iššūkiai - ribų apsibrėžimas ir susigrąžinimas.
Esant poreikiui, galimi 0.5 dienos, 1 dienos mokymai.